طراحی سیستم تبرید جذبی خورشیدی با ظرفیت 2 تن تبرید

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


طراحی سیستم تبرید جذبی خورشیدی با ظرفیت 2 تن تبرید دارای 145 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد طراحی سیستم تبرید جذبی خورشیدی با ظرفیت 2 تن تبرید کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : به همراه پروژه یک فایل پاورپوینت دارای 42 اسلاید ارسال خواهد شد

بخشی از فهرست مطالب پروژه طراحی سیستم تبرید جذبی خورشیدی با ظرفیت 2 تن تبرید

بخش اول- سیستم تبرید جذبی
چند تعریف
تاثیر فشار روی دمای اشباع
تبخیر
مخلوط مایع وبخار
تفطیر
تبرید و سیستمهای تراکمی تبخیری
مبردهای مایع
سیکل تراکمی بخار
کاربرد گاز به صورت مبرد
تبرید با سیستم جذبی
سیتم جذبی آب وآمونیاک
سیستم جذبی تکمیل شده
ویژگیهای آمونیاک به عنوان مبرد
اجزاء سیستم
خواص آمونیاک و کاربرد آن در صنعت
طراحی سرد خانه ها
روشهای انجماد
سردخانه ها چگونه طراحی میشوند
سرمایسش خورشیدی
مشخصات سیکل تبرید جذبی آب و آمونیاک
اواپراتورها
کندانسورها
بخش دوم – انرژی خورشیدی
پیشگفتار
تاریخچه
لزوم استفاده از انرژی خورشیدی
طبیعت خورشید و تابش آن
حرکت کره زمین و تغییرات تابش
حل یک مثال مقدار تابش خورشیدی در مشهد
طرح یک سیستم برای استفاده غیرمستقیم از انرژی خورشید
انتخاب سیستم سیالاتی برای انتقال گرما
کلکتورهای مسطح خورشیدی
لوله ها و گذرگاه ها درکلکتورها
انتخاب کلکتور و جزئیات سازه ای آن
پیش بینی کارکرد یک کلکتور
تعیین زاویه برخورد کلکتور
تجزیه وتحلیل عمل کرد کلکتور ها
مقدار کل تابش خورشیدی
انتخاب دیگ کمکی ومخزن ذخیره حرارت
سیستمهای آبگرم خورشیدی برای سرمایش
سیستم های ذخیره گرما
منابع و ما خذ
جداول و پیوست ها

مقدمه
به هر تحولی که درآن حرارت گرفته می شود تبرید می گویند. به شاخه ای از علم که در آن به کاهش و ثابت نگه داشتن دمای یک ماده یا فضا ، در دمایی پایین تر از دمای محیط پرداخته می شود تبرید اطلاق می گردد. به بیان دیگر در تحول تبرید ، حرارت از جسم سرد شونده ای گرفته شده و به جسم دیگری که دمای کمتر از جسم سرد شونده دارد منتقل می گردد.
چون در این تحول حرارت گرفته شده از جسم سرد شونده با جسم دیگری منتقل می شود، لذا در تحول تبرید هم گرمایش و هم سرمایش وجود دارد وفقط نحوه استفاده از سیستم آنها را از یکدیگر متمایز می سازد.

لزوم استفاده از عایق های حرارتی
درتبرید چون حرارت همواره از محل گرمتر به سردتر منتقل می شود، بطور پیوسته جریان حرارتی بین دو محیط ذکر شده برقرار می شود و برای جلوگیری از آن معمولاً محل سرد شونده را به وسیله عایق حرارتی از محیز جدا می کنند.
عامل سرمایی
در تحولات برودتی ماده جذب کننده حرارت یا عامل سرمایی را مبرد یا ماده سرما زا می نامند. بسته به تاثیری که حرارت جذب شده بر روی مبرد دارد، می توان تحولات برودتی را به دو صورت محبوس و نهان طبقه بندی نمود. در صورتیکه جذب حرارت موجب افزایش دمای سرد کننده شود، تحول برودتی رامحسوس و چنانچه موجب تغییر حالت فیزیکی مبرد شود( ذوب یا تبخیر) آن را نهان می نامند. در هر دو مورد بایستی مبرد همواره از دمای فضا یا ماده سرد شونده کمتر باشد.
مبردهای مایع
توان جذل حرارتی خیلی زیاد مایعات به هنگام تبخیر، اساس کار سیستم های تبرید مکانیکی مدرن راتشکیل می دهد . ساده بودن کنترل تحول ، به طوریکه می توان تبرید را به طور دلخواه شروع یا متوقف نمود از امتیازات این مبردها است همچنین می توان شدت تبرید را در محدوده های کوچکی از پیش تعیین نمود و با کنترل فشار تبخیر مایع، دمای تبخیر را تغییر داد . به علاوه می توان بخار را به سهولت جمع آوری و به مایع تبدیل و با برقراری جریان مداری ازآن به کرات از تبخیر آن برای ایجاد برودت استفاده نمود.
تبخیر مبرد
باتبخیر مایع مبردی مثل( 12- R) در داخل مخزن شکل (5-6) و تخلیه بخار حاصل
می توان در فضای عایق کاری شده، سرمای مناسبی ایجاد نمود.
تا زمانیکه مبرد( 12-R) در فشار اتمسفر یک استاندارد می باشد دمای اشباع آن C ْ 8/29- خواهد بود. تبخیر مبرد در این دما باعث می شود که حرارت فضای C ْ 5 براحتی از دیواره مخزن عبور کرده و باجذب به وسیله مبرد با بخار خروجی از مخزن، از فضا خارج گردد.
چون در طول تحول تبخیر ، دمای مایع ثابت می ماند، مادامی که مایع تبخیر می شود ایجاد سرما ادامه خواهد یافت. هر محفظه ای نظیر مخزن شکل(5-6) که در طول تحول تبرید در آن مبردی تبخیر می شود اوپراتور نامیده می شود. اوپراتور یکی از قسمتهای اساسی سیستم های تبرید مکانیکی است.
دمای تقطیر
به منظور انجام عمل تبرید پیوسته، بخار مبرد بایستی با همان شدت تبخیر در اوپراتور، در کندانسور نیز تقطیر گردد و این بدان معنی است که شدت خروج حرارت از سیستم کندانسور، باید برابر شدت ورود حرارت به سیستم در اوپراتور ، لوله مکش و حرارت معادل تراکم در کمپرسور باشد.
شدت انتقال حرارت از بخار مبرد به عامل تقطیر در کندانسور تابع سه عامل زیر می باشد:
1) مساحت سطح تقطیر
2) ضریب هدایت حرارتی سطو کندانسور
3) اختلاف دما بین بخار مبرد و عامل تقطیر
در یک کندانسور با مساحت سطح تقطیر و ضریب هدایت حرارتی معین، شدت انتقال حرارت از سطوح آن ، تنها به اختلاف دمای بین بخار مبرد و عامل تقطیر بستگی خواهد داشت.
چون دمای تقطیر، همواره برابر مجموع دمای عامل تقطیر و اختلاف دمای بین مبرد تقطیر شونده و عامل تقطیر می باشد، دمای تقطیر مستقیماً با تقطیر دمای عامل تقطیر و شدت انتقال حرارت لازم درکندانسور تغییر خواهد کرد.
فشار تقطیر
فشار تقطیرهمواره برابر فشار اشباع مربوط با دمای مخلوط مایع و بخار موجود در داخل کندانسور می باشد.

لینک کمکی