طراحی و ساخت برد كنترل جهت اضافه بار و اندازه گیری وزن

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


 طراحی و ساخت برد كنترل جهت اضافه بار و اندازه گیری وزن دارای 45 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد طراحی و ساخت برد كنترل جهت اضافه بار و اندازه گیری وزن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

 

بخشی از فهرست مطالب پروژه طراحی و ساخت برد كنترل جهت اضافه بار و اندازه گیری وزن

فصل 1

معرفي سنسور strain Gauge

مقدمه

 اساس كار سنسور

آرايش مداري سنسور S-G

معيارهاي انتخاب سنسورها S-G

نمونه‌اي از سنسورهاي S-G و المان‌هاي ميكانيكي

روش نصب سنسور روي المان مكانيكي .

فصل 2 

طراحي و ساخت برد ديجيتال كنترل بار

مقدمه

ميكروكنترلر

بررسي پايه‌هاي 8051

در گاه صفر   PoRT 

درگاه يك (PORTT

درگاه دوم (PORT2)

درگاه سوم (PORT3)

RST  (Roset)

(Address Latch enable ) ALE

(Exterhal Aceess) EA

 نحوة اتصالات ميكروكنترلر

تبديل كننده آنالوگ به ديجيتال

اتصالات ميكروكنترلر

تراشه ADC 804

بررسي پايه‌‌هاي ADE 804

(wright) WR

CLKR- CLKIN

روش اتصال ADC 804

صفحه كليد (Key board)

اتصال صفحه كليد

 صفحه نمايش

نحوة اتصال صفحه نمايش

تقويت كننده

برد شبيه ساز سنسور strain- Goge

برد خروجي به تابلوي كنترل آسانسور

 فصل 3

نرم افزار تهيه شده براي برد ديجيتال كنترل بار

مقدمه

عملكرد دستگاه

تايمر

ثبات تايمر 0

فعال سازي و غير فعال سازي و قضا

وقفه

مراحل اجراي يك وقفه

وقفه‌هاي موجود در 8051

مد عمليات

 

مقدمه

یكی از مهمترین قطعات مورد تاكید در استانداردهای جهانی سیستم‌های آسانسوری، برد كنترل اضافه بار می‌باشد. وظیفه این برد اندازه‌گیری بار ورودی به كابین، مقایسه آن با ظرفیت مجاز و ارسال پیامهای مناسب به برد كنترل مركزی آسانسور می‌باشد.
مزیت استفاده از این سیستم در درجه اول تأمین امنیت جانی و جلوگیری از سقوط كابین و در درجه دوم  كاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیرات موتور در اثر استفاده نادرست از آسانسورها می‌باشد.
متاسفانه به دلیل هزینه سنگین بردهای وارداتی و عدم تمایل سازندگان داخلی به تولید مشابه داخلی به دلیل  ماهیت چند تخصصی (Multi- Discplinary) تولید كه مستلزم به كارگیری چند تخصص برای تولید مجموعه برد دیجیتال و ساخت قطعه مكانیكی مورد استفاده در ساختمان آسانسور و نیز سنسورهای مورد نیاز، استفاده از بردهای كنترل اضافه بار در استانداردهای ایران، اجباری شده است. هدف از پروژه  حاضر، طراحی و ساخت برد كنترل اضافه بار می‌باشد.
وردی این برد، سیگنال الكتریكی حاصل از تنش سنسور strain guage متصل به قطعه مكانیكی مخصوصی می‌باشد كه نمونه‌ آن در شكل زیر نشان داده شده است.
سیگنال ورودی كه حاصل از تنش سنسور می‌باشد پس از تقویت و نمونه برداری وارد كنترل كننده می‌گردد. در كنترل كننده عمل تصمیم گیری نسبت به ارسال پیامهای foll load   و over load متناسب با ظرفیت كابین و همچنین فعال شدن آلارم، انجام می‌شود.
بر ای تنظیم حداكثر مقادیر مجاز از پانل تنظیم دستی استفاده می‌شود. كه شامل نمایشگر مناسب برای نمایش اعداد و پیغامهای لازم برای كاربرد و صفحه كلید برای ورد اطلاعات مربوط به تعداد نفرات مجاز و غیره می‌باشد.
برای طراحی این برد دیجیتالی ابتدا باید یك میكرو كنترلر مناسب در نظر گرفته شود و سپس سیستم طراحی شده توسط سخت افزار تحقق پیدا كند، برای این منظور یك بلوك دیاگرام كلی مطابق شكل زیر فرض می‌شود.
در بلوك دیاگرام فوق سنسور وظیفه تولید سینگنال آنالوگ ایجاد شده از تغییرات وزن كابین آسانسور را به  عهده دارد تقویت كننده‌ای كه بعد از سنسور قرار دارد. سیگنال ایجاد شده را تقویت می كنند و آن را برای عملیات كنترلی آماده می‌سازد و بعد از ا“ نیز میكروكنترلر قرار داده شده كه عمل كنترل كننده را انجام می‌دهد.
بلوكهای ذكر شده در بالا همگی توسط سخت‌افزار بر روی كارت تحقق پیدا می‌كند بطوریكه سنسور وزن را كه یك سیگنال آنالوگ است تشخیص می‌دهد و آن را به A/D منتقل می‌كند . سیگنال آنالوگ به سیگنال دیجیتال تبدیل می شود و سپس بوسیله میكروكنترلر، كنترل دیجیتال روی آن صورت می‌گیرد. سیگنالهای خروجی دیجیتال می‌باشند و برای تولید پیامهای over load و full و آمار به كار می‌روند.

 

لینک کمکی