مقاله بررسي تاثير جلوه هاي ويژه فيلم هاي آموزشي بر ميزان يادگيري

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


بخشی از متن مقاله بررسي تاثير جلوه هاي ويژه فيلم هاي آموزشي بر ميزان يادگيري :

مقاله بررسي تاثير جلوه هاي ويژه فيلم هاي آموزشي بر ميزان يادگيري که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1388 در مجله دانش و تندرستی از صفحه 24 تا 29 منتشر شده است.
نام: بررسی تاثیر جلوه های ویژه فیلم های آموزشی بر میزان یادگیری
این مقاله دارای 6 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله جلوه های ویژه
مقاله فیلم های آموزشی
مقاله یادگیری

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: از نظر پیاژه کودکان و هم نوجوانان به فیلم هایی که با تصویر زندگی عادی و روزمره شان تفاوت داشته باشند و برایشان بدیع و غریب جلوه کند، توجه بیش تری نشان می دهند. هدف این پژوهش بررسی تاثیر جلوه های ویژه فیلم های آموزشی بر میزان یادگیری می باشد.
مواد و روش ها: در این پژوهش از میان 1777 دانش آموز پایه چهارم مدارس دولتی شاهرود به روش نمونه گیری خوشه ای تصادفی 8 کلاس (250 دانش آموز) و از فصول کتاب علوم، 4 فصل انتخاب شده و 8 فیلم در رابطه با محتوای فصول به صورت با جلوه های ویژه و بدون جلوه های ویژه تولید و پس از نمایش فیلم ها، آزمونی حاوی 20 سوال بر مبنای محتوای فیلم های آموزشی گرفته شد (برای هر فصل 5 سال). پس از آزمون، میانگین نمرات با استفاده از آزمون t مستقل در دختران و پسران تجزیه و تحلیل شد.
نتایج: نتایج نشان داد که میانگین نمرات دانش آموزان پسری که فیلم با جلوه های ویژه دیده اند برابر با 364 و در دانش آموزانی که فیلم بدون جلوه ویژه دیده اند برابر 365 می اشد که اختلاف آن ها معنادار نمی باشد اما میانگین نمرات دانش آموزان دختری که فیلم دارای جلوه های ویژه دیده اند برابر با 352 و دانش آموزان دختری که فیلم بدون جلوه های ویژه دیده اند برابر با 329 می باشد، که این اختلاف معنادار است.
نتیجه گیری: خلق فضاهای جذاب در فیلم به کمک تکنیک جلوه های ویژه امکان می یابد، که ساده ترین آن افکت های تصویری مانند دیزالو، فید و سوپر ایمپوز می باشد. تکنیک هایی که در کامپیوترهای شخصی هم به سهولت قابل دسترسی است. امروزه کامپیوتر برای همیشه جامعه و فرآیندهای یادگیری را دچار دگرگونی کرده است. در این پژوهش در یادگیری از فیلم های دارای جلوه های ویژه، جنسیت تاثیر داشت که این مطلب می تواند دلالت بر سطوح برانگیختگی بالاتر در پسران به دلیل مواجهه بیش تر با انواع بازی های کامپیوتری و فیلم های پرتحرک در مقایسه با دختران باشد.

لینک کمکی