مقاله مقايسه روش هاي مولكولي RAPD-PCR و DGGE-PCR در شناسايي لاكتوباسيلوس هاي جداسازي شده در طي رسيدن پنير ليقوان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


بخشی از متن مقاله مقايسه روش هاي مولكولي RAPD-PCR و DGGE-PCR در شناسايي لاكتوباسيلوس هاي جداسازي شده در طي رسيدن پنير ليقوان :

مقاله مقايسه روش هاي مولكولي RAPD-PCR و DGGE-PCR در شناسايي لاكتوباسيلوس هاي جداسازي شده در طي رسيدن پنير ليقوان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در 1388 در مهندسی بیوسیستم ایران (علوم كشاورزی ایران) از صفحه 87 تا 91 منتشر شده است.
نام: مقایسه روش های مولكولی RAPD-PCR و DGGE-PCR در شناسایی لاكتوباسیلوس های جداسازی شده در طی رسیدن پنیر لیقوان
این مقاله دارای 5 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله جمعیت باكتریایی
مقاله روش مستقل از كشت
مقاله روش وابسته به كشت
مقاله پنیر سنتی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: كفیلی تیوا
جناب آقای / سرکار خانم: رضوی سیدهادی
جناب آقای / سرکار خانم: امام جمعه زهرا
جناب آقای / سرکار خانم: صالحی جوزانی غلامرضا
جناب آقای / سرکار خانم: نقوی محمدرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در این تحقیق با استفاده از دو روش مولكولی مستقل از كشت دی كد-پی سی آر (DGGE-PCR) و وابسته به كشت رپید-پی سی آر(RAPD-PCR) ، تغییرات جمعیتی لاكتوباسیلوس های پنیر سنتی لیقوان بررسی شد. هر دو این تكنیك ها، توانایی بالایی در شناسایی و ردیابی این گروه از باكتری های اسیدلاكتیك نشان دادند. با این حال، تفاوت هایی نیز در نحوه شناسایی لاكتوباسیلوس های جداسازی شده در مراحل مختلف رسیدن دیده شد. در روش وابسته به كشت رپید لاكتوباسیلوس پلانتاروم، لاكتوباسیلوس پاراپلانتاروم و لاكتوباسیلوس برویس در محصول رسیده به عنوان جمعیت غالب شناسایی شدند. اما در روش مستقل از كشت دی كد حضور دو سویه لاكتوباسیلوس كرواتوس و ساكیی نیز دیده شد كه در روش وابسته به كشت قابل شناسایی نبودند. از مزیت های روش رپید فراهم كردن داده هایی كمی برای جمعیت باكتریایی مختلف بود در حالی كه روش دی كد، تنها قادر به فراهم آوردن داده هایی نیمه كمی بود. با توجه به محاسن و محدودیت های هر دو روش می توان گفت كه هر دو این روش ها به تنهایی كامل نبوده و در صورت كاربرد تلفیقی، داده های قابل اطمینان تری ارایه خواهد شد.

لینک کمکی