مقاله بررسي ارتباط ميان ميزان سرمايه گذاري در سپرده‌ هاي بانکي و اوراق مشارکت با ميزان جذابيت سرمايه گذاري (نقدشوندگي و تشکيل سرمايه) در بورس اوراق بهادار تهران

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


بخشی از متن مقاله بررسي ارتباط ميان ميزان سرمايه گذاري در سپرده‌ هاي بانکي و اوراق مشارکت با ميزان جذابيت سرمايه گذاري (نقدشوندگي و تشکيل سرمايه) در بورس اوراق بهادار تهران :

مقاله بررسي ارتباط ميان ميزان سرمايه گذاري در سپرده‌ هاي بانکي و اوراق مشارکت با ميزان جذابيت سرمايه گذاري (نقدشوندگي و تشکيل سرمايه) در بورس اوراق بهادار تهران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1386 در مدرس علوم انسانی از صفحه 1 تا 29 منتشر شده است.
نام: بررسی ارتباط میان میزان سرمایه گذاری در سپرده‌ های بانکی و اوراق مشارکت با میزان جذابیت سرمایه گذاری (نقدشوندگی و تشکیل سرمایه) در بورس اوراق بهادار تهران
این مقاله دارای 29 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بورس اوراق بهادار
مقاله تشکیل سرمایه
مقاله جذابیت سرمایه گذاری
مقاله نقدشوندگی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
یکی از سوالات اساسی در خصوص بورس اوراق بهادار این است که ارتباط میان جاذبیت سرمایه گذاریهای غیربورسی و بورسی چگونه است؟ این مقاله درصدد بررسی روابط میان سرمایه گذاریهای منتخب غیربورسی (سپرده های بانکی و اوراق مشارکت) با جذابیت سرمایه گذاری در سهام (نقدینگی سهام و میزان تشکیل سرمایه) شرکتهای بورس اوراق بهادار تهران است. بر پایه نتایج حاصل از تحلیلهای به عمل آمده در این تحقیق در سطح اطمینان 95 درصد می توان چنین ادعا کرد که میان میزان جاذبیت سرمایه گذاری در سپرده های بانکی و میزان جاذبیت سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار تهران، ارتباط مثبت و معناداری وجود دارد. این به معنای هم سویی میزان جاذبیت سرمایه گذاری در دو بازار مختلف پولی و سرمایه ای در ایران است. نتایج حاصل از تحلیلهای به عمل آمده همچنین نشانگر آن است که علی رغم برخی باورها و برخلاف تصورات اولیه، سرمایه گذاری در اوراق مشارکت در ایران، مخرب و رقیب فعالیتهای بازار بورس اوراق بهادار تهران و کاهنده جذابیت سرمایه گذاری در آن نبوده و عرضه و فروش آن به عموم، تاثیر بسزا و معناداری بر فعالیتهای بورس نداشته است.

لینک کمکی