مقاله اثر سامانه توزيع کننده هوا بر رژيم هاي جريان حبابي، نگه داشت گاز و انتقال اکسيژن در بيوراکتور هواگرد داخلي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


بخشی از متن مقاله اثر سامانه توزيع کننده هوا بر رژيم هاي جريان حبابي، نگه داشت گاز و انتقال اکسيژن در بيوراکتور هواگرد داخلي :

مقاله اثر سامانه توزيع کننده هوا بر رژيم هاي جريان حبابي، نگه داشت گاز و انتقال اکسيژن در بيوراکتور هواگرد داخلي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1388 در شیمی و مهندسی شیمی ایران از صفحه 87 تا 95 منتشر شده است.
نام: اثر سامانه توزیع کننده هوا بر رژیم های جریان حبابی، نگه داشت گاز و انتقال اکسیژن در بیوراکتور هواگرد داخلی
این مقاله دارای 9 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بیوراکتور هواگرد داخلی
مقاله سامانه های توزیع کننده هوا
مقاله میکروامولسیون آب- دیزل
مقاله نگه داشت گاز
مقاله انتقال جرم
مقاله دیزل آیزوماکس

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: كهساری سونا
جناب آقای / سرکار خانم: فرج پور عصمت

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
طراحی سامانه توزیع کننده هوا یکی از مهم ترین پارامترهای عملیاتی موثر بر ویژگی های هیدرودینامیکی راکتور است. مهم ترین پارامترهای هیدرودینامیکی راکتور شامل نگه داشت گاز، انتقال جرم، زمان اختلاط و سرعت همزدگی است. در این مقاله اثر طراحی سامانه توزیع کننده هوا از نظر شکل هندسی روی رژیم جریان، نگه داشت گاز و انتقال جرم در یک بیوراکتور هواگرد داخلی با حجم 21 لیتر و با استفاده از سامانه دیزل آیزوماکس مطالعه شده است. از چهار سامانه توزیع کننده هوا با شکل های متفاوت حلزونی، نردبانی و حلقوی با تعداد منافذ 25 و 45 و قطر منفذ 1 میلی متر جهت بررسی استفاده شده است. چهار نوع رژیم جریان حبابی، انتقالی، غیر یکنواخت و ضربه ای بر اساس سرعت هوادهی و نوع توزیع کننده قابل مشاهده شد. همچنین تغییر رژیم جریان سبب تغییر نگه داشت گاز و انتقال اکسیژن در بیوراکتور هواگرد داخلی شد. در نهایت با توجه به بررسی پارامترهای مذکور توزیع کننده حلقوی جهت بررسی در سامانه دو فازی میکروامولسیون آب- دیزل به عنوان یک مدل سرد از گوگردزدایی بیولژیکی انتخاب شده و مشاهده شد نگه داشت گاز و انتقال اکسیژن در میکروامولسیون نسبت به دیزل آیزوماکس کاهش می یابد.

لینک کمکی